وبسایت بسیجیان پایگاه شهید مطهری ده آباد

پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیب نرسد امام خمینی ره

وبسایت بسیجیان پایگاه شهید مطهری ده آباد

پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیب نرسد امام خمینی ره

شهید علیرضا حاجی

یار مهدی | ۱۶:۵۰ | ۰ نظر


شهید علیرضا حاجی (هاشم)نام: علیرضا

نام خانوادگی: حاجی

نام پدر: هاشم

تاریخ تولد: 1344

تاریخ شهادت : 1364/6/20 در سن 20 سالگی

محل شهادت: منطقه اشنویه کردستان

 

وصیت نامه شهید علیرضا حاجی (هاشم)

بسم الله الرحمن الرحیم

« ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون »

« گمان مبرید کسانیکه در راه خدا شهید می شوند مرده اند بلکه زنده اند و در نزد خدا روزی می خورند ».

بنام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و درهم کوبنده مستکبران و یاری دهنده مستضعفان وصیت نامه خود را با سلام به رهبر که عزیزترین عزیزانم است و آن نور تابان جماران و بزرگترین امیدهایم که ظهور حضرت مهدی است شروع می کنم. در درجه اول از همسنگرانم در مدرسه می خواهم اگر تا به حال برخوردی با یک کدام از آنها داشتم مرا مورد عفو قرار دهند و در سنگر مدرسه بخوانند و با درس خواندن مشت محکمی بر دهان یاوه گویان شرق و غرب بزنند و در درجه دوم با معلمان گرامیم که با از وقت خود گذشتن و اضافه کاری کردن درجه ما را تا بدینسان رساندند و از آنها می خواهم کار به کار کسی نداشته باشند فقط خودشان باید بدانند و خدای خودشان که اگر ساعتی اضافه کاری کنند و کلمه ای و چیزی به دانش آموزان بیاموزند چقدر ثواب دارد خدا اجرشان بدهد انشاالله.دیگر چیزی که می خواهم در این دو الگوی جامعه یکی دانش آموز و معلم که از رفتن به جبهه ها دریغ نورزند و حداقل مردم را راهنمایی کنند. پیامی دیگر هم دارم و آن به روحانیون محترم است که آنها پایه های این انقلابند، آنها خیلی بالاتر هستند که من برایشان پیام بدهم ولی برای یادآوری عرض می شود که تبلیغات را بیشتر کنند و مردم را برای رفتن به جبهه و کمک مالی آماده سازند و خدا انشاالله شما را نگه دارد تا در راه خدا کوشش کنید. پیامی هم به پدر و مادر عزیزم که شبها بی خوابی کشیدند تا مرا بزرگ کنند و حالا در راه خدا دادند و آن امانتی که از الله گرفته بودند صحیح و سالم از نظر معنوی به خودشان سپردند از آنها تقاضا دارم که درباره شهید شدن من غصه نخورند چونکه انسانهای دیگری باید به حال خودشان غصه بخورند نه به حال شهیدان.

دیگر پیامی به برادر خودم که با از جان گذشتگی در راه انقلاب کوشش می کند دارم که ای برادرم به کارهایت ادامه بده و فعالیتت را بیشتر کن. انشاالله بعد از من به جبهه بیا و اسلحه من را به دوش بگیر برای اینکه اگر تو نیایی دیگری هم نیاید پس چه کسی بیاید هرگز آن مستکبر بلند نمی شود و به جبهه بیاید پس حسین انتظار شماها را می کشد. دیگر پیامم به ملت و مردم است که دعا به جان رهبر را فراموش نکنند و همچنین دعا برای ظهور حضرت مهدی ( عج ) و در آخر از مردم میبد می خواهم که به کمکهای خود به جبهه بیفزایند همانطوری که کمکهای زیادی نیز می کنند، دعا به امام بعد از نماز امری مستحب و حتی واجب بدانید.

والسلام

مورخ: 28/10/1362

علیرضا حاجی ده آبادی

 

وصیت نامه دیگر شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

به نام خدا و با یاد الله وصیتنامه خود را شروع می کنم:

پس از درود و سلام به امت همیشه در صحنه ایران و امید به پیروزی رزمندگان اسلام باید بگویم که شهادت را موجب خود نمی دانم که خدا خواست که در راه او شهید شوم و ای پدر و مادر عزیزم ! حالا که من در راه خدا کشته شدم هرچه می توانید امام را دعا کنید و در راه این انقلاب کوشا باشید و پیامی هم به برادر عزیزتر از عزیزانم دارم که ای برادر ! من خیلی در حق شما، پدر و مادر و خصوصاً این انقلاب کوتاهی کردم. خدایا تو گواهی که من قبلاً عشق به جبهه داشتم ولی این دفعه به یاری خدا و با رضایت شما آمدم تا قطره ای از خون ناچیزم را پای درخت انقلاب بریزم و از خدا می خواهم از عمر من که می کاهد به عمر امام بیفزاید.

به امید پیروزی رزمندگان اسلام و سلامتی رهبرانقلاب

علیرضا حاجی ده آبادی

30/7/1362