وبسایت بسیجیان پایگاه شهید مطهری ده آباد

پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیب نرسد امام خمینی ره

وبسایت بسیجیان پایگاه شهید مطهری ده آباد

پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیب نرسد امام خمینی ره
توپ و تور > والیبال - تیم ملی والیبال ایران در بازی نیمه نهایی مسابقات آسیایی به مصاف چین رفت و در یک رقابت ساده توانست 3 بر صفر از سد حریفش گذر کند.

به گزارش خبرنگاری اعزامی خبرگزاری خبرآنلاین به بازی های آسیایی اینچئون؛ تیم ملی والیبال ایران در بازی نیمه نهایی به مصاف چین رفت. تیم ششم دنیا که بعد از مسیری طولانی به رقابت های آسیایی آمده بود ، با دادن تنها یک ست به نیمه نهایی رسید و در این مرحله با چینی ها مصاف داد. ایران یکی از مدعیان والیبال دنیا که برای این بازی ها هم از تمام ترکیب اصلی خود بهره گرفته بود ، به سادگی توانست تا فینال بالا برود . آنها در 3 ست متوالی خیلی ساده از سد چین گذشتند و در هیچ یک از ست ها نگذاشتند رقیب حتی به امتیاز 20 برسد. بچه های والیبال که خانواده های شان را هم در کنارشان داشتند با تشویق های اهالی منزل ، با قدرت تا فینال پیش رفتند. بعد از پایان بازی فرهاد ظریف ، پوریا فیاضی و مهدی مهدوی بچه های خوشگل شان را وارد زمین بازی کردند و حسابی فضای سالن والیبال را شاد شاد شاد کردند.

ست اول:

تیم ملی والیبال ایران با ترکیب سعید معروف،عادل غلامی،شهرام محمودی، فرهاد قائمی،میلاد عبادیپور، سید محمد موسوی و فرهاد ظریف بازی را شروع می کند. چینی ها از همان اول ایتکار عمل را به دست گرفتند اما بازیکنان کواچ خیلی به آنها مجال ندادند و زود به بازی برگشتند. دو تیم در امتیاز 7-7 برابر شدند که ایران با گرفتن امتیاز 8-7 تایم اوت اول را گرفت.بعداز آن ایرانی ها خودشان را جلو کشیدند و 15-10 جلو افتادند .چینی ها با اشتباه ایران امتیاز 11 را گرفتند اما در نهایت با دفاع سعید معروف امتیاز 16-11 ثبت شد و تایم دوم فنی را گرفت. چینی ها بلافاصله بعداز تایم اوت امتیاز 12 را گرفت اما ایرانی ها امتیاز را به 21 رساندند تا اختلاف را به 21-13 رساند که مربی چین چاره ای جز گرفتن تایم نداشت. عادل غلامی روی پاس کوتاه سعید معروف ایران را 22 تایی کرد.

چینی ها دو امتیاز روی امتیازات خود گذاشتند تا به 15 برسند و در مقابل ایران هم 24 تایی شد. با اوت شدن سرویس چینی ها امتیاز 25 هم برای ایران ثبت شد تا ست اول 25-15 تمام شود.

ست دوم:

ست دوم با امتیاز چینی ها شروع شد. اما عادل غلامی با دفاع تک نفره بازیکن چین نتیجه را 1-1 کرد.چینی ها خیلی مثل ست اول خودشان را به امتیاز 3-1 رساندند . ایران امتیاز2 را گرفت اما در مقابل چینی ها با لطف داور 4 تایی شدند که شهرام محمودی و فرهاد قائمی با دو اسپک جانانه امتیاز را 4-4 کردند اما مهاجم چینی ها امتیاز 5 را هم گفت که سعید معروف با جای خالی امتیاز را برابر 5-5 کرد. بعد هم کار ترکیبی ایران را 6-5 جلو انداخت. بعد هم ایران بود که با امتیاز 8-5 ایران تایم اوت اول را گرفت.

بعد از تایم ایران امتیاز 9 و10 را گرفت که سعید معروف هم با پوئن سرویس مستقیم امتیاز 11 را ثبت کرد. چینی ها خودشان را به امتیاز 7 رساندند و امتیاز 8 را با پوئن سرویس گرفتند و بعد هم 9 تایی شدند. ایرانی ها تایم دوم فنی را هم گرفتند و وقتی 18-12 جلو افتاد مهدی مهدوی به جای سعید معروف به زمین امد. ایرانی ها همچنان اختلاف امتیاز را حفظ کردند و 23-14 جلو افتادند. با دفاع دونفره عادل غلامی و قائمی امتیاز 24 ثبت شد اما مهدوی سرویش به تور خورد تا چین 15 تایی شد .در این موقع سعید معروف به زمین برگشت و در نهایت امتیاز آخر را هم شهرام محمودی گرفت. با این حساب ست دوم را 25-15 برنده شد.

ست سوم:

چینی ها مثل ست دوم اولین امتیاز را گرفتند ،اما با پوئن سرویس مستقیم. میلاد عبادی پور اما خیلی زود جبران کرد تا شادی چینی ها خیلی دوام نداشته باشد.عادل غلامی امتیاز دوم را گرفت. چینی ها با پاس کوتاه و سرعتی امتیاز را 2-2 کردند. شهرام محمودی امتیاز 3 را گرفت و چینی ها خودشان را خیلی زود رساندند.ایران 4-3 جلو افتاد اما با اصابت سرویس عبادی پور به آنتن دوباره دو تیم 4-4 شدند که سید با پاس کوتاه معروف امتیاز 5 را گرفت.بعد هم امتیاز 6-4 .توپ بعداز چند بار چرخش امتیاز 5 را رگفت و بعد هم امتیاز 6. تا دو تیم 6-6 برابر شوند.شهرام محمودی خیلی زود جبران کرد وایران را 7 تایی کرد که چین زود خودش را رساندواما شهرام محمودی امتیاز 8-7 و تایم اوت اول فنی را برای یاران گرفت.

بعداز تایم اوت اول با اوت رفتن اسپک محمودی چین به امتیاز 8 رسید و شهرام امتیاز 9 را رگفت اما چینی ها زود امیتاز را 9-9 کردند و با تک دفاع شهرام محمودی یک امتیاز جلو افتادند. 10-9 . اما خود شهرام محمودی با اسپکش جبران کرد تا امتیاز 10-10 شود.دفاع ایران که به اوت رفت چین 11 تایی شد که به سرویس ایران به تور خورد تا ایرانی ها هم به چین برسند.11-11 . میلاد عبادی پور اما با سرویسی که به تور زد امتیاز 12 را به چین داد که اسپک سید امتیاز 12 را برای ایران ثبت کرد اما چینی ها بلافاصله امتیاز 13 را گرفتند که فرهاد قائمی هم با اسپکش جبران کرد13-13 .ایران با دو سرویس خوب سعید معروف 15 تایی شد.فرهاد قائمی با توپی که به دست دفاع چین زد امتیاز 16 -13 و تایم اوت دوم را برای ایران گرفت.

بلافاصله بعداز تایم اوت فرهاد قائمی و دفاع عادل غلامی دو امتیاز گرفتند و 18-13 جلو افتادند. بالاخره چینی ها با سه امتیازی که گرفتند 17 تایی شدند در حالی که ایران 22 امتیازی بود. سید امتیاز 23 را گرفت که مهدوی به جای معروف به زمین امد. سرویس چینی ها که به تور خورد امتیاز 24 برای ایران ثبت شد عبادی پور هم جبران کرد و امتیاز 19 را به چین داد.بالاخره سید با اسپک محکمش روی پاس کوتاه مهدوی امتیاز 25 را گرفت تا ست سوم با نتیجه 25-19 برنده شود. با این حساب ایران به فینال رسید تا ساعت 12:45 دقیقه مقابل برنده کره با ژاپن برای قهرمانی بازی کند.

منبع:خبرورزشی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">